Bakan Ali Yerlikaya Açıkladı: Şahinler Çetesi Çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yeraltı dünyasında Şahinler olarak bilinen suç örgütüne operasyon yapıldığını ve çete lideri Mehmet Şahin dahil 41 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Şahinler çetesine yapılan operasyon, kısa zaman önce cezaevinden çıkan ve Devlet Bahçeli’yle fotoğraf veren Sedat Şahin’i akıllara getirdi.

İçişleri Bakanı’nın açıklamasına göre, İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü soruşturma kapsamında İstanbul, İzmir, Muğla, Ankara, Ordu, Bartın, Samsun illerinde 54 adrese yönelik eş zamanlı operasyon yapıldı.

Operasyonda, çete lideri Mehmet Şahin dahil olmak üzere 41 kişi yakalandı. Mehmet Şahin, kısa süre önce cezaevinden çıkan Sedat Şahin’in yeğeni olarak biliniyor.

Bakan Yerlikaya’nın paylaşımı 👇

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre; geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Devlet Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi Sayın Süleyman Soylu’nun sonuna kadar arkasındadır’ ifadelerini kullanmıştı. Bahçeli’nin açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sonrasında ise Ali Yerlikaya’ya bir mesaj olarak değerlendirilmişti. Yerel seçim öncesi ittifakın bozulmasını istemeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yerlikaya’nın operasyonlarını frenleyeceği bekleniyordu.

Bugün yapılan operasyonda gözaltına alınan Mehmet Şahin, Şahinler grubunun lideri Sedat Şahin’in amcasının oğlu. Sedat Şahin, 8 yıl tutuklu kaldığı Buca Cezaevi’nden tahliye olduktan hemen sonra 22 Temmuz 2023 günü Devlet Bahçeli’yi MHP Genel Merkezi’nde ziyaret etmiş ve elini öpmüştü. Bu ziyaret oldukça dikkat çekmişti.

DW Türkçe’de Alican Uludağ’ın haberine göre ise İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya “Operasyonlar durmayacak, Cumhurbaşkanımızın iradesi var” dediği iddia edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x